Yeni 5 Serisi’ne ilk bakış!

Süreç içerisinde farklı render görselleriyle gündeme gelen BMW 5 Serisi için beklenen makyaj operasyonu kendisini göstermeye başlıyor.

Yeni 5 Serisi’ne ilk bakış!

Sınıfının en çok tercih edilen modellerinin başında gelen 5 Serisi, 2016 yılından beridir yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Aradan geçen 4 yıllık zaman diliminin ardından marka içerisinde çınlamaya başlayan çalar saatler, artık model için bir makyaj operasyonu zamanının geldiğine işaret ediyor. Aslında bir süredir bu konuyla ilgili dış basında yer alan beklentilerin varlığından bahsetmek mümkün. Bu beklentiler, bugün ortaya çıkan iki parçalık görsel ile daha somut bir hal alıyor. BMW, güncelleme operasyonunda biraz daha büyük bir böbrek ızgarası, daha keskin farlar ve yeni arka stopları ön planda tutmuşa benziyor. Bunlar dışarıdan bakıldığında kendisini ilk anlamda hissettirecekler elbette. 

Makyajlanmış G30 5 Serisi için genel yapıda çok devrimsel bir değişim beklememiz gerektiğini ilk andan itibaren tahmin ediyorduk. nitekim bakıldığında en azından dış bölüm için genel hatlar bu beklentiyi doğruluyor. Gece sürüşlerinde özellikle arka stop yapısı sayesinde makyajın kendisini hissettireceği aşikar. Arka tarafta tampon ve alt difüzör kısmı daha sportif görünecek şekilde tasarlanmış durumda. Kokpit kısmı da yine benzer eğride ufak parçalarla değişimlere sahne olması da yine bizi şaşırtmayacak.